İstanbul Üniversitesi bünyesinde sadece İstanbul Üniversitesi öğrencilerine hizmet vermekte olan Ömer Halisdemir Yurdu, Bahçelievler ilçesi Yenibosna yakınındadır. Tek blok, 5 katlı olarak 2016 yılından itibaren 64 öğrenci kapasitesiyle kız öğrencilere konaklama imkanı sağlamaktadır. Ömer Halisdemir Yurdu’nun odaları 2, 3 ve 4 kişilik olup, her katta wc, banyo  ve etüt odaları mevcuttur. Çamaşırhane, Yemekhane, 24 saat sıcak su ve internet hizmeti mevcuttur. Yenibosna metrobüs ve metro duraklarına 800 metre mesafededir.

Ömer Halisdemir Kız Öğrenci Yurdu Ücreti : 500 TL (Aylık)

Ömer Halisdemir Yurdu’nda kalabilmek, kayıt olabilmek için İstanbul Üniversitesi öğrencileri akademik takvime ve açıklanan kayıt tarihlerine göre Yurt Müdürlüğü’ne başvurur.

Ailesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları dışında ikamet eden öğrenciler öncelikli olarak değerlendirmeye alınır. Yurtlarda boş yer kalması durumunda ailenin ikamet adresi dikkate alınarak İstanbul içinden yapılacak başvurular da Yönetim Kurulunca değerlendirilir.

Not : Başvurular, İstanbul Üniversitesi Yurtları Yönetim Kurulu tarafından oluşturulan ve Rektörlükçe onaylanmış ölçütlere göre incelenir, değerlendirilir ve sıralanır. Yerleşimler, bu sıralama üzerinden yurtların kapasitesi oranında yapılır.

İÜ SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI
Ömer HALİSDEMİR Kız Öğrenci Yurdu

İletişim:
Yurt Müdürü: Selen TATAR
Telefon: 0212 603 99 28

Yurt Fotoğrafları: